صفحه اصلی > آرشیو اطلاعیه ها 


نقش “سواد سلامت” در پیشگیری از اعتیاد جوانان
نقش “سواد سلامت” در پیشگیری از اعتیاد جوانان
افتادن به دام اعتیاد، یکی از مهم‌ترین عامل‌های هرز رفتن جوانان و منابع هر کشوری است که هزینه‌های زیادی را برای دولت‌ها در بر دارد. محققان کشور در یک تحلیل علمی، نقش سواد سلامت افراد را در جلوگیری از بروز این اتفاق مؤثر دانسته و توضیح داده‌اند.
 ٠٩:٤٤ - 1400/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
9 مرداد ، روز جهانی اهدای خون
9 مرداد ، روز جهانی اهدای خون
سازمان انتقال خون ایران طی ۴ دهه پس از انقلاب اسلامی ایران و بیش از گذشت ۴۵ سال از زمان تأسیس آن در سال ۱۳۵۳ (۹ مرداد ماه) گامهای توسعه و بالندگی و رشد را طی کرده است و هر تهدیدی را به فرصتی برای توسعه بدل کرده است. به طوری که در طی این سالها توانسته است جایگاه خود را در بین کشورهای منطقه و دنیا و نزد سازمان جهانی بهداشت ارتقا بخشد.
 ٠٩:٥٩ - 1400/05/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
روز جهانی مبارزه با مواد مخدر
روز جهانی مبارزه با مواد مخدر
نجات معتاد نجات فرد نیست ، نجات جامعه است امام خمینی ( ره ) ۵ تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر " آيا کنترل زندگی شما در دست مواد مخدر است؟ زندگی و اجتماع شما ، محل حضور مواد مخدر نيست." اين جمله از سوی سازمان ملل شعار روز جهانی مبارزه با مواد مخدر سال 2007 انتخاب شده است.
 ١٠:١٠ - 1400/04/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
10 خرداد ، روز جهانی بدون دخانیات
10 خرداد ، روز جهانی بدون دخانیات
هر ساله به مناسبت گرامیداشت روز جهانی بدون دخانیات در تاریخ ۳۱ ماه می، اقدامات هماهنگ و گسترده ای در سراسر جهان برای تنویر افکار عمومی در خصوص مضرات استعمال دخانیات، ترفندهای صنایع دخانی و اهمیت ترک دخانیات انجام می شود.
 ٠٨:٥١ - 1400/03/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
نحوه برخورد با فرد مشکوک به اعتیاد؟
نحوه برخورد با فرد مشکوک به اعتیاد؟
آیا تاکنون با فرد مشکوک به اعتیاد برخورد داشته‌اید؟ چه رفتاری با او داشتید؟ آیا طرز رفتار شما به درمان اعتیاد او منجر شد؟ اگر تجربه‌ای در این زمینه ندارید یا متاسفانه در این زمینه ناموفق عمل کرده‌اید باید بدانید، اعتیاد به مواد مخدر تمامی جنبه‌های زندگی بیمار را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و زندگی اطرافیانش را نیز به روش‌های مختلف مختل می‌کند. تا زمانی که بیمار تصمیم به ترک اعتیاد نگیرد، هیچ راه فراری از آسیب و تخریب خانمان‌سوز ناشی از اعتیاد وجود ندارد. یکی از دشوارترین تجربیات زندگی، پی بردن به اعتیاد یکی از عزیزان است. وقتی به اعتیاد یکی از نزدیکانتان شک می‌کنید، سیلی از احساسات ناخوشایند وجودتان را فرا می‌گیرد. ممکن است به وضوح بدانید که عزیزتان در دام اعتیاد گرفتار شده است، یا این که هنوز از جدی بودن مشکل سوءمصرف وی مطمئن نباشید. برای همین بسیار مهم است، که بدانیم چگونه فرد معتاد را بشناسیم و با علائم اعتیاد آشنا شویم. در هر حال چه شک‌تان درباره اعتیاد او به یقین تبدیل شده باشد، چه هنوز اطمینان پیدا نکرده باشید، مشکل سوءمصرف مواد و اعتیاد در یکی از اعضاء خانواده، تمام خانواده را دچار مشکل می‌کند. شاید با خودتان فکر کنید که در مواجهه با این تجربه ناخوشایند کار چندانی از دستتان ساخته نیست؛ اما واقعیت این است که کاملاً اشتباه می‌کنید. یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای نجات دادن زندگیتان از چنگال اعتیاد می‌توانید انجام دهید، پرسیدن سؤالات درست و به‌جا از خودتان و یا بیماری است که با مشکل اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کند. ده سؤال مهمی که وقتی به معتاد شدن یکی از عزیزان‌تان شک می‌کنید، باید از خودتان یا او بپرسید:
 ١٢:٢٥ - 1400/02/05 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>